Narození dítěte 2017

Stříbrná mince Bob a Bobek proof

Cena (včetně DPH) 1 650 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Nyní nedostupné
Číslo 75138-711
Přidat do oblíbených

Za nákup získáte uvedený počet ibodů.Získáte ibodů: 66

  • Pokračování úspěšné sběratelské série.

Večerníček slaví 50 let

Na někom nezanechá půl století života sebemenší stopu. Takové štěstí má i malý usměvavý kluk, který do našich domovů přináší sladké sny již 50 let! Večerníček nám představil desítky veselých seriálů z dílen předních českých tvůrců, mezi nimi i nezapomenutelné rošťáky Boba a Bobka – králíky z klobouku. Jejich povedeným dobrodružstvím nyní Česká mincovna věnovala vlastní stříbrnou minci 2 NZD patřící do mimořádné série Večerníček.

Pravidelné vysílání televize odstartovalo 25. února 1954 a Večerníček se ke slovu začal dostávat roku 1963, zpočátku však pouze v neděli. Večerníčkem, jak ho dnes známe, se nedělní pohádka stala až 2. ledna 1965. Po mnoho večerů jsme čekali, až se na obrazovce objeví klobouk kouzelníka Pokustóna a jeho dva obyvatelé – Bob a Bobek. Tomu se však z vyhřátého klobouku nikdy nechtělo… Od roku 1978 vzniklo postupně v osmi sériích celkem 91 dílů večerníčku pod režijní taktovkou Václava Bedřicha, Miroslava Waltera a Iva Hejcmana. Scénářů se bravurně zhostili Vladimír JiránekJaroslav PacovskýJiří Šebánek Pavel Šrut. Autorem kreseb je Vladimír Jiránek a oba králíci pak z obrazovky promlouvají hlasem Josefa Dvořáka. Nezaměnitelnou znělku pro seriál připravil Petr Skoumal.

Stříbrná mince, jíž dominují oba králíci v hokejové výstroji, představuje atraktivní sběratelskou záležitost. Bob s Bobkem se vydali na led u příležitosti konání Mistrovství světa v ledním hokeji, které v roce 2015 hostí stadiony České republiky a které si rozverné králíky vybralo za maskoty. Oba zvířecí hokejisty nakreslil Vladimír Jiránek a na reverz mince je přenesla znamenitá česká medailérka Irena Hradecká, DiS. Kompozice averzu je pak tvořena portrétem královny Alžběty II. a dalšími nezbytnými atributy emitenta. Půvabná mince ve stříbrném provedení je dostupnou výzvou k založení prvních kolekcí malých numismatiků!

Materiál: Stříbro
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu: Irena Hradecká, DiS.
Číslo: 75138-711
Emisní náklad: 500 ks
Datum emise: Květen 2015
Balení: Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Niue
Nominální hodnota 2 NZD
Nákupní košík 0 Kč