Narození dítěte 2017

Stříbrná pozlacená medaile Laurin Klement Voiturette A stand

Prodejní místa Zobrazit
Číslo 30987-727

Historie motorismu

Ryzí symbol českých veteránů

Bez automobilů si už naše životy neumíme představit. Ale víte, jak to všechno začalo? Průkopníkům automobilismu věnovala Česká mincovna sérii pozlacených stříbrných medailí s názvem „Historie motorismu v českých zemích“.

Synonymem pro výrobu českých automobilů se stalo město Mladá Boleslav. Vždyť první vůz zde byl zkonstruován již roku 1905! Tím vozem byl legendární Laurin & Klement Voiturette A. Automobil s kapalinou chlazeným vidlicovým dvouválcem o objemu 1005 cm3 a výkonem 7 koní se pro podnik, který do té doby konstruoval jízdní kola a motocykly, stal významným prodejním úspěchem a zahájil jízdu, která trvá dodnes. Práva k ochranným známkám jsou užita se svolením společnosti ŠKODA AUTO a.s.

Výtvarné podklady vytvořil špičkový akademický sochař Jiří Dostál – zarytý fanoušek techniky a motorismu, který si zakládá na věrném vyobrazení automobilů do posledního šroubku. Kompozice averzní strany se skládá z loga podniku Laurin & Klement a detailního vyobrazení vozu. Reverz pak nese název série a svojí plasticitou vytváří dojem pneumatiky a volantu.

Překvapte svého benzínového nadšence nevšedním dárkem, který upoutá nejen uměleckým zpracováním, ale také sběratelským a investičním potenciálem. Zkompletujte celou řadu a ještě tak zvyšte její hodnotu!

Materiál: Stříbro
Váha: 13 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 28 mm
Provedení: STANDARD
Hrana: Hladká s popisem
Autor averzu: ak. soch. Jiří Dostál
Autor reverzu: ak. soch. Jiří Dostál
Číslo: 30987-727
Emisní náklad: 500 ks
Datum emise: Listopad 2014
Balení: Zlatá papírová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Pokovená Au: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč