Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Stříbrná pozlacená medaile Laurin Klement Voiturette A stand

Cena (včetně DPH)
990 Kč
38 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30987-727

Historie motorismu

Ryzí symbol českých veteránů

Bez automobilů si už naše životy neumíme představit. Ale víte, jak to všechno začalo? Průkopníkům automobilismu věnovala Česká mincovna sérii pozlacených stříbrných medailí s názvem „Historie motorismu v českých zemích“.

Synonymem pro výrobu českých automobilů se stalo město Mladá Boleslav. Vždyť první vůz zde byl zkonstruován již roku 1905! Tím vozem byl legendární Laurin & Klement Voiturette A. Automobil s kapalinou chlazeným vidlicovým dvouválcem o objemu 1005 cm3 a výkonem 7 koní se pro podnik, který do té doby konstruoval jízdní kola a motocykly, stal významným prodejním úspěchem a zahájil jízdu, která trvá dodnes. Práva k ochranným známkám jsou užita se svolením společnosti ŠKODA AUTO a.s.

Výtvarné podklady vytvořil špičkový akademický sochař Jiří Dostál – zarytý fanoušek techniky a motorismu, který si zakládá na věrném vyobrazení automobilů do posledního šroubku. Kompozice averzní strany se skládá z loga podniku Laurin & Klement a detailního vyobrazení vozu. Reverz pak nese název série a svojí plasticitou vytváří dojem pneumatiky a volantu.

Překvapte svého benzínového nadšence nevšedním dárkem, který upoutá nejen uměleckým zpracováním, ale také sběratelským a investičním potenciálem. Zkompletujte celou řadu a ještě tak zvyšte její hodnotu!

Materiál
Stříbro
Váha
13 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
STANDARD
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
ak. soch. Jiří Dostál
Autor reverzu
ak. soch. Jiří Dostál
Číslo
30987-727
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
listopad 2014
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Au
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna