Narození dítěte 2017

Svatební tolar 2015 proof

Prodejní místa Zobrazit
Číslo 30919-721

„Skutečné manželství je zvláštní směs lásky, přátelství, smyslnosti a úcty.“

– André Maurois

Svatební den provází směsice smíchu, dojetí, radosti i nervozity. Už pro tyto emoce, které novomanželé prožívají spolu s rodinou a přáteli, jsou okamžiky jejich velkého dne tak výjimečné a vzpomínky na ně patří k těm nejvzácnějším v životě. Vyjádřete svatebčanům svá nejupřímnější přání věčné lásky, štěstí a pevného zdraví originálně – pomocí půvabného uměleckého díla. I v roce 2015 totiž Česká mincovna připravila tradiční emisi stříbrných svatebních tolarů.

První společný peníz v manželství má zvláštní poslání – přináší do svazku prosperitu a štěstí v rodinných záležitostech. Neměl by tedy mezi svatebními dary rozhodně chybět. Stříbro bylo již od pradávna spojováno s trvanlivostí a zdravím, proto darování stříbrného tolaru znamená rovněž přání dlouhého a pevného vztahu. Můžete to být i vy, kdo svým blízkým na cestu životem věnuje cenný dar ve formě svatebního tolaru od České mincovny.

Mimořádný lesk kvality proof dává vyniknout romantické tematice obou stran tolaru. Na jeho averzu se skví snubní prstýnky vzájemně propojené s motivem srdcem. Této nádherné symbolice vdechl život nadaný medailér MgA. Josef Oplištil a doplnil ji jemným květinovým podkladem a nápisem Svatební tolar 2015. Reverzu se pak ujala akademická Sochařka Majka Wichnerová, jež na květinovém pozadí zpodobnila symboliku spojení muže a ženy.

Materiál: Stříbro
Váha: 29 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 40 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s popisem
Autor averzu: MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu: MgA. Josef Oplištil
Číslo: 30919-721
Datum emise: Leden 2015
Balení: Blistr
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč