Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Svatební tolar 2015 proof

Cena (včetně DPH)
2 000 Kč
77 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30919-721

Orientační výkupní cena
Na dotaz

„Skutečné manželství je zvláštní směs lásky, přátelství, smyslnosti a úcty.“

– André Maurois

Svatební den provází směsice smíchu, dojetí, radosti i nervozity. Už pro tyto emoce, které novomanželé prožívají spolu s rodinou a přáteli, jsou okamžiky jejich velkého dne tak výjimečné a vzpomínky na ně patří k těm nejvzácnějším v životě. Vyjádřete svatebčanům svá nejupřímnější přání věčné lásky, štěstí a pevného zdraví originálně – pomocí půvabného uměleckého díla. I v roce 2015 totiž Česká mincovna připravila tradiční emisi stříbrných svatebních tolarů.

První společný peníz v manželství má zvláštní poslání – přináší do svazku prosperitu a štěstí v rodinných záležitostech. Neměl by tedy mezi svatebními dary rozhodně chybět. Stříbro bylo již od pradávna spojováno s trvanlivostí a zdravím, proto darování stříbrného tolaru znamená rovněž přání dlouhého a pevného vztahu. Můžete to být i vy, kdo svým blízkým na cestu životem věnuje cenný dar ve formě svatebního tolaru od České mincovny.

Mimořádný lesk kvality proof dává vyniknout romantické tematice obou stran tolaru. Na jeho averzu se skví snubní prstýnky vzájemně propojené s motivem srdcem. Této nádherné symbolice vdechl život nadaný medailér MgA. Josef Oplištil a doplnil ji jemným květinovým podkladem a nápisem Svatební tolar 2015. Reverzu se pak ujala akademická Sochařka Majka Wichnerová, jež na květinovém pozadí zpodobnila symboliku spojení muže a ženy.

Materiál
Stříbro
Váha
29 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu
MgA. Josef Oplištil
Číslo
30919-721
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
leden 2015
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna