Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. DÁRKY
  3. Dárky pro štěstí
  4. Zlatý přívěsek Rybičky pro štěstí ve váze dukátu proof
Zpět

Zlatý přívěsek Rybičky pro štěstí ve váze dukátu proof

Cena (včetně DPH)
8 500 Kč
329 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30922-619

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Říká se, že člověk si uvědomí, co měl, až když to ztratí. Toto pořekadlo pak dvakrát platí pro štěstí. Jakmile ho máte, ani o něm nevíte. Přívěsek pro štěstí Rybičky vám to však může každý den připomínat. Život je obrovský a nespoutaný oceán, a pokud na své dobrodružné cestě potkáte někoho, komu záleží na tom, abyste byli šťastní, měla vaše existence smysl.

Česká mincovna připravila novou edici pro štěstí s motivem Rybiček, jejíhož návrhu se mistrně zhostila Bc. Zuzana Hubená, DiS. Dvě rybky vesele dovádějící ve vlnách a motto Štěstí je žít pro druhého jsou nosnými tématy averzu a činí tak z darování přívěsku významnou srdeční záležitost.

Zlaté rybky jsou nositelky štěstí, které symbolizují svou vyrovnaností, moudrostí a dlouhým životem. Ryba je jedním z osmi svatých symbolů Buddhových zastupující plodnost, hojnost a harmonii s proudem života. Staří Řekové věřili, že zlaté rybičky přivolávají úspěch v manželství a ve vztazích. Egypťané chovali zlaté rybičky pro zajištění rodinného štěstí a rozkvět domácí pohody. Pokud darujete dvojici rybiček jako svatební dar, je to považováno za projev velké přízně. Dáte tím totiž najevo, že přejete novomanželům, aby našli společné štěstí a byli požehnáni mnoha dětmi. Tato tradice pochází z Číny, kde se rybka řekne slovem yu, které současně znamená i bohatství a vyjadřuje tedy také vaše přání materiální prosperity.

Zlatý přívěsek je drahocennou upomínkou na milovanou osobu. Upomínkou, která nikdy nezestárne, nezevšední a neztratí svou hodnotu, stejně jako umělecky zpracované zlato. Vyznejte své city rafinovaně a elegantně - Rybičkami pro štěstí od České mincovny!

Materiál
Zlato
Váha
3,49 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
19 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Autor averzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Autor reverzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Číslo
30922-619
Datum emise
květen 2014
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Emitent
Česká mincovna