Dukát ČR 2022 - Král a královna proof

Dukát ČR 2022 - Král a královna proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2022
Emisní náklad
300 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Tradiční dukátové řady

V roce 2022 vzdává tradiční Dukátová řada České mincovny hold Karlu IV., který byl korunován českým králem před 675 lety. Na zlatém dukátu najdete nejen Otce vlasti, ale také jeho královnu Blanku z Valois.

Karel IV.
se stal českým králem po smrti svého otce Jana Lucemburského v památné bitvě u Kresčaku roku 1346. Jako silně věřící člověk však toužil po tom, aby byl slavnostně korunován, jelikož tento akt považoval za potvrzení Boží vůle. Korunovace byla naplánována na 2. září roku 1347 a po Karlově boku při ní měla stanout jeho první manželka – sličná a dobrosrdečná Blanka z Valois.

Medailér Asamat Baltaev, DiS., věnoval averzní stranu dukátu korunovanému královskému páru, který stojí pod majestátní klenbou katedrály svatého Víta. Reverzní strana, která je společná všem čtyřem ražbám Dukátové řady, pak předkládá charismatický portrét Karla IV. a průčelí svatovítské katedrály.

Pamětní ražba vychází v nákladu čítajícím pouhých 300 kusů a respektuje specifikace definované proslulými Svatováclavskými dukáty. Zlatý dukát není jen přírůstkem do sbírky, ale také tradičním dárkem – například ke křtu nebo ke svatbě.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31730-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
986 / 1000
Váha
3,49 g
Průměr
19,75 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...