Dvoudukát ČR 2022 - Korunovační vigilie - Vyšehrad proof

Dvoudukát ČR 2022 - Korunovační vigilie - Vyšehrad proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2022
Emisní náklad
100 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Tradiční dukátové řady

V roce 2022 uplynulo 675 let od chvíle, kdy byl Karel IV. korunován českým králem, a toto jubileum připomíná tradiční Dukátová řada České mincovny. Na zlatém dvoudukátu najdete Otce vlasti při korunovační vigilii.

V předvečer korunovace
odjel Karel IV. společně s nejvyššími zemskými a církevními hodnostáři a dalšími vzácnými hosty na Vyšehrad, aby se zde pomodlil a slavnostně přijal posvátné přemyslovské relikvie. Po vzoru bájného Přemysla Oráče si nazul lýkové střevíce a vzal si rolnickou mošnu, čímž uctil prostý původ svých českých předků a připomenul rovnost všech lidí před Bohem.

Medailér Asamat Baltaev, DiS., věnoval averzní stranu dvoudukátu královskému procesí, které opouští vyšehradskou baziliku. Reverzní strana, která je společná všem čtyřem ražbám Dukátové řady, pak předkládá charismatický portrét Karla IV. stojícího před průčelím svatovítské katedrály.

Zlatá ražba o hmotnosti dvou dukátů vychází v nákladu čítajícím pouhých 100 kusů a respektuje specifikace nastavené legendárními Svatováclavskými dukáty.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31731-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
986 / 1000
Váha
6,98 g
Průměr
25 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...