Dvoudukát SK 2021 - Rostislav proof

Dvoudukát SK 2021 - Rostislav proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
březen 2021
Emisní náklad
100 ks
Cena
19 490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Tradiční dukátové řady

Příběhy Velké Moravy – takové je v roce 2021 téma první Dukátové řady České mincovny, která vznikla pro slovenské sběratele a investory. Nejznámější z velkomoravských příběhu je spojen s osobností knížete Rostislava, který se objevuje na zlatém dvoudukátu.

Rostislava, synovce Mojmíra I.,
dosadil na trůn Ludvík II. Němec, avšak velkomoravský kníže nezůstal východofranskému králi věrný. Aby se zbavil jeho vlivu, vyhnal ze země latinské kněží a roku 862 vyslal k byzantskému císaři Michaelu III. poselstvo s žádostí, aby na Velké Moravě položil základy nezávislé církve. Tento úkol byl svěřen slovanským věrozvěstům Cyrilovi a Metodějovi.

Dvoudukát je dílem slovenského medailéra prof. dr hab. Mgr. Art Patrika Kovačovského. Averzní strana předkládá Rostislava, kterému posel předává list od byzantského císaře. Reverzní strana, která je společná všem čtyřem ražbám Dukátové řady, je pak věnována věrozvěstům Cyrilovi a Metodějovi, kteří na Velkou Moravu přinesli víru a vzdělanost.

Zlatá ražba o hmotnosti dvou dukátů vychází v nákladu čítajícím pouhých 100 kusů a respektuje specifikace nastavené prvorepublikovými Svatováclavskými dukáty.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31703-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Prof. dr hab. Mgr. Art Patrik Kovačovský
Autor reverzu
Prof. dr hab. Mgr. Art Patrik Kovačovský
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
986 / 1000
Váha
6,98 g
Průměr
25 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...