Mosazná medaile "Ďakujeme" stand

Mosazná medaile "Ďakujeme" stand

Stav skladu
Skladem
Datum emise
září 2020
Cena
249 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Čeká nás ještě spousta slz, potu a odříkání, než porazíme koronavirovou pandemii. Přesto je již teď na čase poděkovat všem, kteří se na boji se zákeřnou nemocí podílejí, a ve spolupráci se Slovenským červeným křížem proto Česká mincovna připravila speciální projekt – emisi pamětní medaile s výjimečným příběhem.

Dobové konvence diktovaly, aby se vdala a věnovala se mateřským povinnostem, ale Angličanka šlechtického původu Florence Nightingaleová, která se narodila před rovnými 200 lety, se rozhodla, že svou lásku a péči věnuje celému světu. Do dějin vstoupila jako průkopnice ošetřovatelství, která zachránila bezpočet životů ve válečných lazaretech i civilních nemocnicích. Z jejích přelomových metod čerpáme dodnes a je jen příhodné, že jí můžeme vzdát hold v roce, kdy svět zasáhlo řádění koronaviru. Medaile však není jen vzpomínkou na proslulou „dámu s lucernou“ (jak jí přezdívali ranění vojáci), která se dnem i nocí starala o potřebné. Slouží také jako poděkování všem – profesionálům i dobrovolníkům –, kteří dnes po vzoru Florence Nightingaleové dělají ze světa lepší místo.

Averzní strana ražby, která je dílem medailéra MgA. Martina Daška, předkládá portrét Florence Nightingaleové inspirovaný dobovou fotografií, její jméno a životní letopočty 1820–1910. Na pozadí je umístěn symbol Červeného kříže. Reverzní stranu pak beze zbytku vyplňuje slovo ĎAKUJEME v celé řadě světových jazyků.

Z ceny každé prodané mosazné medaile věnujeme 2,80 EUR Slovenskému červenému kříži, který je patronem emise a který by bez inspirace nezištnou ošetřovatelkou možná nikdy nevznikl. Nákupem přispějete na dobrou věc a zároveň rozšíříte svou sbírku o mimořádný kousek. Pokud chcete poděkovat někomu, kdo vám pomohl v těžkých časech, pak můžete medaili použít jako dárek – pro tento případ je umístěna do speciálního balení, kam lze vepsat věnování…

Specifikace

Číslo
31679-810
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Mosaz
Ryzost
0 / 1000
Váha
24 g
Průměr
37 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...