Mosazná medaile "Děkujeme" stand

Mosazná medaile "Děkujeme" stand

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červen 2020
Cena
329 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Každodenní útrapy, které zažívají vojáci a civilisté na válkou zmítané Ukrajině, není třeba popisovat. Pod vlivem těchto událostí Česká mincovna rozšiřuje své charitativní aktivity. Speciální pamětní medaile Děkujeme vznikly v roce 2020, aby pomáhaly v době pandemie, ale stejně dobře pomohou i v čase války.

Emise mosazné medaile se může pochlubit výjimečným příběhem.

Dobové konvence diktovaly, aby se vdala a věnovala se mateřským povinnostem, ale Angličanka šlechtického původu Florence Nightingaleová se rozhodla, že svou lásku a péči věnuje celému světu. Do dějin vstoupila jako průkopnice ošetřovatelství, která zachránila bezpočet životů ve válečných lazaretech i civilních nemocnicích. Z přelomových metod proslulé „dámy s lucernou“, jak jí přezdívali ranění vojáci, čerpáme dodnes a není bez zajímavosti, že žena, která se dnem i nocí starala o potřebné, inspirovala založení Červeného kříže…

Reverzní strana ražby, která je dílem medailéra MgA. Martina Daška, předkládá portrét Florence Nightingaleové inspirovaný dobovou fotografií, její jméno a životní letopočty 1820–1910. Na pozadí je umístěn symbol Červeného kříže. Averzní stranu pak beze zbytku vyplňuje slovo DĚKUJEME v celé řadě světových jazyků.

Z ceny každé prodané mosazné medaile věnujeme 70 Kč Českému červenému kříži, který je patronem emise a který by bez inspirace nezištnou ošetřovatelkou možná nikdy nevznikl. Nákupem přispějete na dobrou věc a zároveň rozšíříte svou sbírku o mimořádný kousek. Pokud chcete poděkovat někomu, kdo vám pomohl v těžkých časech, pak můžete medaili použít jako dárek – pro tento případ je umístěna do speciálního balení, kam lze vepsat věnování…

Partnerem Českého červeného kříže je jeho sesterská společnost na Ukrajině. Prostřednictvím Ukrajinského červeného kříže se česká pomoc dostává přímo k potřebným, a tak je naplněna humanitární zásada, že utrpení je třeba mírnit přímo v místě jeho vzniku. Další informace o tom, jak můžete podpořit Ukrajinu prostřednictvím Českého červeného kříže, najdete na dárcovském portálu. Děkujeme!

Specifikace

Číslo
31608-810
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Mosaz
Ryzost
0 / 1000
Váha
24 g
Průměr
37 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...