Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. Luxusní série Gustava Fabergé
  3. Originální klenot na téma Jaro se stříbrnou mincí …
Zpět

Originální klenot na téma Jaro se stříbrnou mincí Gustav Fabergé proof

Cena (včetně DPH)
56 400 Kč
2 180 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
75078-711

Křehké sněženky, drobnokvěté konvalinky, roztomilé zvonky bledulí i pestré kosatce – to jsou zvěstovatelé jara, kteří s sebou každý rok přináší nový příliv radosti. Již pouhý pohled na tyto první posly probouzející se přírody dokáže zázraky a člověk by si chtěl tuto chvíli uchovat napořád. Česká mincovna vašim přáním rozumí, a proto zvěčnila jaro způsobem, který je jí nejbližší – pomocí drahých kovů. Originální šperk ve tvaru vejce z ryzího stříbra je posetý drahokamy a uvnitř ukrývá další úžasné překvapení – unikátní minci z ryzího stříbra s nominálem 2 NZD věnovanou odkazu mistra klenotníka Gustava Fabergého, jenž se narodil právě před 200 lety. Preciznost práce jeho šperkařské dílny je světově proslulá a Česká mincovna se proto rozhodla oslavit toto jubileum mimořádnou edicí mincí a klenotů v podobě velikonočních vajíček, které jméno Fabergé proslavily po celém světě.

Všechna vajíčka pocházejí z produkce zlatníka Alexandra Belova, který vdechl luxusním klenotům život pomocí několika nádherných originálních motivů. Tyto šperky ze stříbra a drahých kamenů slouží jako přepychová schránka pro mince věnované klenotnické ikoně, Gustavovi Fabergému. Jeho portrét, vytvořený vynikajícím medailérem Asamatem Baltaevem, zdobí rubovou stranu stříbrné mince společně se jménem a životopisnými daty. Líc od stejného autora nese velmi vydařenou plastickou miniaturu klenotu v podobě vejce. Ta je doplněna podobiznou královny Alžběty II., nominálem 2 NZD a názvem emitenta Niue Island. Originální tematické klenoty se stříbrnou mincí 2 NZD Gustav Fabergé jsou výjimečnou výzvou pro uváženou investici do umění. Odkaz trvalé hodnoty s noblesním motivem potěší každého milovníka výjimečné kvality a luxusu!

SPECIFIKACE MINCE

Materiál: stříbro
Ryzost: 999
Provedení: proof
Váha: 31,1 g
Rozměr: 37 mm
Autor: Asamat Baltaev, DiS.
Emisní náklad: 400 ks

Životní osudy šperkaře a zlatníka Gustava Fabergého jsou spletité, jako je jméno celého rodu. Jeho původ sahá až do Francie, z níž musela rodina hlásící se k hugenotům uprchnout po zrušení nantského ediktu Ludvíkem XIV. roku 1685. Gustav se narodil před 200 lety v nynějším Estonsku Pierrovi Favrymu, později známému jako Pierre Fabrier, a do carské Rusi se přistěhoval z Německa. Gustav Fabergé začal používat tento tvar jména v Petrohradu, kde se stal mistrem klenotníkem a následně si otevřel první dílnu ve sklepě v ulici Bolšaja Morskaja. V roce 1842 si vzal dceru dánského umělce Carla Jungstedta, s níž zplodil pět dětí. Protože se mu v obchodě více než dařilo, mohl si dovolit odstěhovat se roku 1860 s většinou rodiny do Drážďan, kde si užíval zaslouženého odpočinku. Obchod v Rusku ponechal zcela v rukou finského společníka Hiskiase Pendina a nejstaršího syna Petra Carla Fabergého. Ten navázal na úspěch svého otce a světově proslul díky mistrně zpracovaným šperkařským unikátům v podobě velikonočních vajíček vyráběných na zakázku zejména pro cara a jeho blízké. Těchto věhlasných uměleckých děl se dochovalo z celkově asi 50 vzniklých jen 43 kusů.

Materiál
Stříbro
Ryzost
925 / 1000
Průměr
55 mm
Provedení
4
Autor averzu
Alexander Belov
Číslo
75078-711
Emisní náklad
25 ks
Datum emise
březen 2016
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD