Originální klenot na téma Zima

Originální klenot na téma Zima

Stav skladu
Skladem
Datum emise
únor 2015
Emisní náklad
10 ks
Cena
390 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Popis produktu

Zimy jsme si letos příliš neužili. Chybí vám lesk ledu a křehkost sněhových vloček? Pak pro vás máme něco speciálního!

V jedinečném zimním klenotu, při jehož tvorbě jsme se inspirovali proslulými Fabergého vejci, se snoubí drahé kovy a drahé kameny. Půvabný je nejen navenek. Uvnitř schránky se ukrývá překvapení v podobě pamětní mince.

Nečekejte a podlehněte vábení luxusu! Máte poslední příležitost získat hold šperkařským mistrům minulosti, jejichž um v lidech dodnes vzbuzuje obdiv a touhu…


Okuste luxus carského dvora

Jedinečný klenot vznikl u příležitosti 200. výročí narození Gustava Fabergé, který byl zakladatelem světově proslulé klenotnické dynastie. Ta se v 19. století proslavila výrobou dechberoucích šperků v podobě velikonočních vajíček, které si žádal ruský carský dvůr.

„Šperkař je jen tovaryšem mistra jménem příroda. Mým úkolem je zachytit krásu přírody prostřednictvím šperku,“ říká Alexander Belov, který je považován za jednoho z nejlepších šperkařů působících v Česku. Pohádkovou zimní schránku zhotovil pro Českou mincovnu z bílého zlata, které posázel desítkami drahých kamenů – přírodními diamanty, safíry a topazy.

Zlatá mince České mincovny, která se ukrývá uvnitř přepychové schránky, je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS. Drobné plastiky z jeho ateliéru patří k nejžádanějším v Česku. Zatímco reverzní strana ražby nese věrný portrét Gustava Fabergé, na averzní straně najdete vyobrazení Fabergého vejce doplněné atributy ostrova Niue, který je emitentem mince. Mezi tyto náležitosti patří portrét a jméno královny Alžběty II. a nominální hodnota 50 DOLLARS (NZD).


Na podstavci každého klenotu a na hraně každé mince najdete identické, ručně vyhotovené číslo.

Celek je uložen do luxusní dřevěné etue, která váš poklad spolehlivě ochrání.

Dokladem o původu a pravosti použitých materiálů jsou přiložené certifikáty. Jejich ukázku najdete v galerii fotografií.

K certifikátu klenotu jsou připojeny ještě certifikáty drahých kamenů. Každý klenot je unikátem, a přesné specifikace jednotlivých exemplářů se proto mírně liší.

Certifikát mince je vytištěn na ručně vyráběném papíru. Spolu s litografickým portrétem Gustava Fabergé, který je dílem akademického malíře Miroslava Houště, je uložen do červených sametových desek.

Specifikace

Číslo
75086-611
Emitent
Niue
Autor averzu
Alexander Belov
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
750 / 1000
Průměr
55 mm
Česká mincovna
Loading...