Palladiová uncová investiční mince Český lev 2023 s hologramem proof

Palladiová uncová investiční mince Český lev 2023 s hologramem proof

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
únor 2024
Emisní náklad
100 ks
Cena
54 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Popis produktu

Posledním překvapením, které jsme připravili v roce 2023, kdy Česká mincovna slaví 30 let své existence, je „Český lev“ vyražený z jedné trojské unce palladia. Unikátní mince vyrobená z neobvyklého mincovního kovu se může pochlubit raženým hologramem!

Palladium je třicetkrát vzácnější než zlato.průmyslu se využívá v katalyzátorech vozů s benzinovým pohonem, uplatňuje se v hybridních automobilech, je klíčovým komponentem vodíkových palivových článků a slouží jako nenahraditelná součást řady solárních technologií. Avšak lze ho využít také v mincovnictví, a to velmi efektně. Důkazem, že je nejen užitečné a hodnotné, ale také krásné, je výjimečná mince „Český lev“. Tato emise představuje skutečnou raritu – na jedné straně díky použitému materiálu, na straně druhé kvůli unikátnímu zpracování. Ústřední motiv mince, která se dostane na pouhých 100 sběratelů, je totiž tvořen futuristickým raženým hologramem.

Reverzní strana mince, která je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS., předkládá českého lva, Svatováclavskou korunu a orlici, jež je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Přestože reverz působí velmi plasticky, nenechte se zmást – je totiž prakticky plochý. Motiv je tvořen mikroskopickými reliéfy s detailem začínajícím v řádu nanometrů – čili miliardtin metru, což je tisíckrát méně než tloušťka lidského vlasu. Averzní strana pak předkládá lipovou ratolest a kompozici, která evokuje českou vlajku. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, jejich averz nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD) a rok emise 2023. Averz je na rozdíl od reverzu zpracován běžnou medailérskou technikou.

Úplně první palladiovou minci s raženým hologramem na světě si nesmíte nechat ujít!

Specifikace

Číslo
76680-151
Emitent
Niue
Nominální hodnota
50 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Paladium
Hologram
Ano
Ryzost
999,5 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...