Pamětní mince 150. výročí Anglického poháru UK 2022 brilliant

Pamětní mince 150. výročí Anglického poháru UK 2022 brilliant

Stav skladu
Skladem
Datum emise
únor 2022
Cena
390 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Pamětní mince britské mincovny The Royal Mint oslavuje 150. výročí nejstarší fotbalové klubové soutěže na světě, kterou je Anglický pohár FA Cup.

Již od přelomu let 1871 a 1872 přináší FA Cup fotbalovým fanouškům po celém světě nezapomenutelné okamžiky a vzrušující sportovní dramata. Jedinečné vyřazovací schéma této soutěže, které se dnes účastní na sedm stovek týmů, totiž umožňuje amatérským mančaftům z nižších pater anglického fotbalu, aby se utkaly s těmi nejlepšími kluby z prestižní Premier League. Díky této skutečnosti není v zápasech Anglického poháru nouze o vzrušení, očekávání a překvapení – pro diváky i samotné hráče. Vítězství v FA Cupu s sebou přináší cennou trofej i náležitý respekt a zároveň je vytouženou vstupenkou do Evropské ligy.

Reverzní strana mince, která je dílem výtvarníků Matta Denta a Christiana Daviese, předkládá pohár pro vítěze FA Cupu se stuhami, na kterých jsou uvedeny výroční letopočty 1871/72 –2021/22. Averzní strana je věnována atributům emitenta mince – tj. portrétu královny Alžběty II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry), letopočtu emise 2022 a nominální hodnotě 2 POUNDS (GBP).

Pamětní mince vyražená z obecných kovů je uložena do speciálního balení, které slovem a obrazem přibližuje historii Anglického poháru (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84463-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
12 g
Průměr
28,4 mm
Česká mincovna
Loading...