Pamětní mince James Bond 1 - Bond, James Bond UK 2020 stand (5 GBP)

Pamětní mince James Bond 1 - Bond, James Bond UK 2020 stand (5 GBP)

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2020
Cena
490 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

U příležitosti premiéry 25. filmu s Jamesem Bondem se nejslavnější špion na světě dočkal třídílné minisérie pamětních mincí. První z nich je věnována památnému způsobu, jakým se agent představuje – „Bond, James Bond“.

Při těchto slovech zbystří svůdná žena i nebezpečný muž a britský agent 007 v tajných službách Jejího Veličenstva si hravě poradí s oběma. Zatímco nedostupnou krásku odzbrojí svým neodolatelným šarmem, mezinárodní terorista se nemůže rovnat jeho důvtipu a odvaze…

K postavě neohroženého špiona patří také fantastické vynálezy a rychlá auta. Ikonickou britskou značkou, která je s filmovými dobrodružstvími neodmyslitelně spjatá, je Aston Martin a na reverzní straně mince najdete model DB5. V reliéfu nechybí hláška „BOND, JAMES BOND“ a na pozadí se vyjímá část filmového loga 007. Kompletní logo odhalíte, když posbíráte všechny tři tematické mince z produkce britské mincovny The Royal Mint. Averzní strana ražby pak náleží atributům Velké Británie – tj. nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP), portrétu královny Alžběty II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry).

Nedílnou součástí mince je speciální balení plné informací a fotografií ze světa Jamese Bonda (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84311-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...