Pamětní mince James Bond 2 - Dávejte pozor 007 UK 2020 stand (5 GBP)

Pamětní mince James Bond 2 - Dávejte pozor 007 UK 2020 stand (5 GBP)

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2020
Cena
490 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Nejslavnější tajný agent všech dob James Bond se u příležitosti uvedení svého 25. filmu stal námětem pro třídílnou minisérii pamětních mincí. Druhá je věnována větě, kterou špiona častuje jeho dvorní dodavatel fantastických vychytávek – „dávejte pozor, 007“.

Agent tajné služby MI6 při svých misích spoléhá na zásobu nejrůznějších vynálezů, které mu umožňují přežít i zdánlivě smrtící situace. Často jsou maskované jako předměty denní potřeby, aby nepoutaly pozornost. Plastická trhavina se ukrývá v tubě zubní pasty, fotoaparát v prstenu a při všem, co se vejde do Bondových hodinek, je s podivem, že ještě dokáží ukazovat čas…

Počinem, za který si geniální vynálezce Q zaslouží největší poklonu, je však bezpochyby automobil Lotus Esprit S1, který se dokáže proměnit v ponorku a který najdete na reverzní straně mince. V reliéfu nechybí hláška „PAY ATTENTION 007“ a na pozadí se vyjímá část filmového loga 007. Kompletní logo odhalíte, když posbíráte všechny tři tematické mince z produkce britské mincovny The Royal Mint. Averzní strana ražby pak náleží atributům Velké Británie – tj. nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP), portrétu královny Alžběty II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry).

Mince je zasazena do speciálního balení plného informací a fotografií ze světa Jamese Bonda (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84312-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...