Pamětní mince Královnina heraldická zvířata UK 2021 brilliant

Pamětní mince Královnina heraldická zvířata UK 2021 brilliant

Stav skladu
Skladem
Cena
490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Pamětní mince, kterou v roce 2021 vyrazila britská mincovna The Royal Mint, je přehlídkou heraldických zvířat náležejících královně Alžbětě II.

Spojené království Velké Británie a Severního Irska
je starobylou zemí s tisíciletou historií, která se odráží v bohaté heraldice. Královna Alžběta II. je na toto dědictví, jež je dokladem jejího nároku na trůn, náležitě hrdá, a na její korunovaci v roce 1953 proto dohlížely sochy hned deseti heraldických zvířat. I když je tato skupina, ve které najdete reálné tvory i bytosti z mýtů a legend, na první pohled nesourodá, jednu věc mají všechna královnina zvířata společnou. Lev Anglie, jednorožec Skotska, drak Walesu, černý býk Clarencu, sokol Plantagenetů, yale Beaufortu, bílý lev Mortimeru, bílý kůň Hanoveru, bílý chrt Richmondu a gryf Eduarda III. zosobňují sílu a budí respekt.

Reverzní straně mince vévodí
portrét královny Alžběty II., který je obklopen bustami deseti heraldických zvířat zachycených v dynamických pózách.  Kompozici dotváří text THE QUEEN’S BEASTS (královnina zvířata) a letopočet emise 2021. Vyobrazení královny najdete také na averzní straně, která je věnována atributům emitenta mince. Portrét z profilu doprovází text ELIZABETH II D G REG FID DEF (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry) a nominální hodnota 5 POUNDS (GBP).

Pamětní mince vyražená z
obecných kovů je uložena do speciálního balení, které slovem i obrazem představuje jednotlivá královnina zvířata (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84418-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...