Pamětní mince Královská Tudorovská zvířata - Lev Anglie UK 2022 brilliant

Pamětní mince Královská Tudorovská zvířata - Lev Anglie UK 2022 brilliant

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
únor 2022
Cena
550 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Britská mincovna The Royal Mint postupně připomíná deset heraldických zvířat královského rodu Tudorovců. Druhá pamětní mince ze sběratelské série je věnována anglickému lvovi.

Anglický lev
je jedním z nejstarších a nejznámějších zvířat v heraldice. Šelma, která je zosobněním hrdosti a odvahy, se stala královským symbolem již ve 12. století a od té doby je součástí anglického erbu. Socha anglického lva, která zdobí most přes příkop před starým královským palácem Hampton Court, drží štít. Ten předkládá spojené erby Jindřicha VIII. a jeho třetí manželky Jany Seymourové, což symbolizuje sílu jejich svazku.

Reverzní strana mince, která je dílem výtvarníka Davida Lawrence, předkládá majestátního lva. Hlavu mu zdobí královská koruna a v tlapách svírá štít. Averzní strana mince je věnována atributům emitenta – tj. portrétu královny Alžběty II., textu ELIZABETH II D G REG FID DEF (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry) a nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP).

Pamětní mince vyražená z obecných kovů je uložena do speciálního balení, které slovem a obrazem vypráví její příběh (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84462-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
28,28 mm
Česká mincovna
Loading...