Pamětní mince Královská Tudorovská zvířata - Seymourský panter UK 2022 brilliant

Pamětní mince Královská Tudorovská zvířata - Seymourský panter UK 2022 brilliant

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2021
Cena
490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Tudorovci byli anglickou královskou dynastií, která z rozvrácené země učinila světovou velmoc. Majestát rodu vyjadřují heraldická zvířata, která se objevují na pamětních mincích britské mincovny The Royal Mint. Prvním z deseti tvorů je seymourský panter.

Jana Seymourová, která byla třetí ženou Jindřicha VIII.,
dostala od anglického krále heraldické zvíře v podobě pantera. Přestože je tato kočkovitá šelma vyobrazována jako divoká bestie, které z tlamy a uší šlehají plameny, ve skutečnosti symbolizovala harmonický svazek královského páru, který byl požehnán mužským dědicem, po němž Jindřich zoufale toužil...

Reverzní strana mince, která je dílem výtvarníka Davida Lawrence, předkládá skvrnitého pantera. Hlavu mu zdobí plameny, na krku má korunu a v tlapách svírá štít. Averzní strana mince je věnována atributům emitenta – tj. portrétu královny Alžběty II., textu ELIZABETH II D G REG FID DEF (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry) a nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP).

Pamětní mince vyražená z obecných kovů je uložena do speciálního balení, které slovem a obrazem vypráví její příběh (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84447-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...