Pamětní mince Princ Philip UK 2021 brilliant

Pamětní mince Princ Philip UK 2021 brilliant

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
červen 2021
Cena
490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Vydání pamětní mince britské mincovny The Royal Mint bylo naplánováno u příležitosti 100. narozenin prince Philipa. Protože se vévoda z Edinburghu tohoto životního jubilea nakonec nedožil, mince se stala smuteční vzpomínkou.

Královna Alžběta II.
je nejdéle vládnoucím panovníkem sedícím na trůnu v dějinách Velké Británie, nejstarším monarchou světa a nejdéle vládnoucí ženou v zaznamenané historii celé planety. Svou říši vede již 69 let a po celou tu dobu jí po boku věrně a oddaně stál její manžel – princ Philip. „Je mou životní oporou a jediným člověkem, který se ke mně chová jako k lidské bytosti,“ nechala se slyšet královna Alžběta II. Když Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu v roce 2021 vydechl naposledy, královna zůstala sama. Vzpomínka na muže, který svými prostořekými postřehy a bonmoty bavil celý svět, však zůstává…

Reverzní strana předkládá věrný portrét prince Philipa z profilu. Výtvarník Ian Rank-Broadley se s princem osobně setkal, když mu seděl modelem. Anglické opisy uvádějí životní letopočty 1921–2021 a celý titul HRH THE PRINCE PHILIP, DUKE OF EDINBURGH. Averzní strana mince je věnována atributům emitenta – tj. portrétu královny Alžběty II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry), letopočtu emise 2021 a nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP).

Pamětní mince vyražená z obecných kovů je uložena do speciálního balení, které slovem a obrazem přibližuje život prince Philipa (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84444-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...