Pamětní mince Princ William - 40. narozeniny 2022 UK brilliant

Pamětní mince Princ William - 40. narozeniny 2022 UK brilliant

Stav skladu
Skladem
Datum emise
květen 2022
Cena
490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Princ William, který představuje nejen ideálního následníka trůnu, ale také manžela a otce rodiny, slaví čtyřicátiny. Při té příležitosti mu vzdává hold pamětní mince britské mincovny The Royal Mint.

Jeho královská Výsost princ William,
vnuk královny Alžběty II. a syn prince Charlese, se pyšní celou řadou honosných titulů. Je vévodou z Cambridge, hrabětem ze Strathearnu a baronem z Carrickfergusu. Až jeho otec usedne na trůn, William po něm zdědí tituly vévody z Cornwallu, vévody z Rothsay a prince z Walesu. A až se nakonec sám stane králem Velké Británie a celého Commonwealthu, na což se svědomitě připravuje od narození, přijme jméno William V. To, že se narodil do urozené rodiny, však neznamená, že by na sobě nepracoval – stal se například magistrem umění, což je nejvyšší akademické ocenění, jakého se kdy dostalo následníkovi britského trůnu.

Reverzní strana mince, která je dílem výtvarníka
Thomase T. Dochertyho, předkládá charismatický portrét prince Williama, jeho královský monogram a číslovku 40. Averzní strana mince je věnována atributům emitenta – tj. portrétu královny Alžběty II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry), letopočtu emise 2022 a nominální hodnotě 5 POUNDS (GBP).

Pamětní mince vyražená z
obecných kovů je uložena do speciálního balení, které slovem a obrazem přibližuje život prince Williama (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84471-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
38,61 mm
Česká mincovna
Loading...