Sada 29 mincí 50p London 2012 sports collection stand s pamětním žetonem

Sada 29 mincí 50p London 2012 sports collection stand s pamětním žetonem

Stav skladu
Vyprodáno
Cena
2 700 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Třicáté letní olympijské hry se konaly v roce 2012 v Londýně. Velkolepou sportovní událost nepřehlédla britská mincovna The Royal Mint, která vyrazila kolekci 29 pamětních mincí.

Londýn
se stal prvním městem v novodobých olympijských dějinách, kde se hry uskutečnily třikrát – poprvé to bylo v roce 1908, podruhé v roce 1948 a potřetí v roce 2012. Atletika, badminton, basketbal, boccia, box, cyklistika, fotbal, goalball, gymnastika, házená, jachting, jezdectví, judo, kanoistika, lukostřelba, moderní pětiboj, pozemní hokej, rugby na vozíku, stolní tenis, sportovní střelba, šerm, taekwondo, tenis, triatlon, veslování, vodní sporty, volejbal, vzpírání, zápas – všechny tyto olympijské a paralympijské sporty vyobrazila Královská mincovna na mincích, jejichž podoba vzešla z veřejné výtvarné soutěže, do které bylo přihlášeno na 30 tisíc návrhů.

Každá z 29 mincí předkládá výjev z jiného sportu. Kompozici reverzních stran dotváří ještě logo londýnské olympiády a nominální hodnota 50 PENCE (GBP). Averzní strana, která je všem mincím společná, pak nese nezbytné atributy emitenta, mezi které patří portrét královny Alžběty II.

Každá mince je zasazena do sběratelské karty. Komplet karet je uložen do praktického alba plného zajímavostí o olympijských hrách (v anglickém jazyce). Posledním dílkem numismatické skládanky je pamětní žeton, kterému vévodí britská vlajka.

Specifikace

Číslo
85048-810
Autor reverzu
I.R.Broadley
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
240 g
Balení
album s blistry
Česká mincovna
Loading...