Sada oběžných mincí 2020 Česká republika stand

Sada oběžných mincí 2020 Česká republika stand

Stav skladu
Nyní nedostupné
Datum emise
únor 2020
Emisní náklad
5000 ks
Cena
590 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Ročníková sada oběžných mincí České republiky

Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou pravidelně vydává ucelenou sadu českých oběžných mincí, které jsou doplněny pamětním žetonem a uloženy do elegantního balení s motivem České republiky. Ani rok 2020 není výjimkou.

S kovovými platidly přicházíte do styku téměř každý den, ale zamysleli jste se někdy nad tím, co vlastně vyobrazuje jejich reliéf? Korunová mince nese Svatováclavskou korunu a dvoukoruna gombík, tedy ozdobný šperk z časů Velkomoravské říše. Mince s vyššími nominálními hodnotami patří architektuře České republiky. Pětikoruna připomíná legendární Karlův most přes řeku Vltavu. Desetikoruna patří brněnskému Petrovu, tedy proslulému panoramatu katedrály svatého Petra a Pavla. Dvacetikoruna je věnována pomníku na Václavském náměstí v Praze s majestátní sochou svatého Václava. Padesátikoruna, která byla mimochodem roku 1993 vyhlášena nejkrásnější oběžnou mincí světa, nese seskupení Karlova mostu, budovy Národního divadla, kostela sv. Mikuláše a Pražského hradu s katedrálou sv. Víta – jedinečných staveb charakteristických pro naše hlavní město.

V sadě najdete šest oběžných mincí, které byly vyrobeny šetrnějším způsobem než peníze, jež se dostávají do oběhu. Na každé minci je vyražen letopočet 2020. Autorkou doprovodného pamětního žetonu se stala Ludmila Kracíková, DiS. Medailérka věnovala reliéf heraldickým symbolům a vybraným architektonickým skvostům České republiky a Prahy.

Balení sady v podobě česko-anglického leporela s přebalem přibližuje fotografií a slovem řadu unikátních českých pamětihodností, které nemají obdoby na celém světě.

Specifikace

Číslo
42005-080
Emitent
Česká národní banka
Nominální hodnota
88 CZK
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
128 g
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...