Sada oběžných mincí 2021 ME ve fotbale stand

Sada oběžných mincí 2021 ME ve fotbale stand

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2021
Emisní náklad
2000 ks
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Ročníková sada oběžných mincí ČR v kvalitě stand

Tradiční sada oběžných mincí České mincovny a České národní banky se sportovní tematikou je v roce 2021 věnována mistrovství Evropy ve fotbale, které poznamenala koronavirová pandemie.

Fotbalové mistrovství Evropy mělo premiéru v roce 1960 ve Francii a od té doby se hraje každé 4 roky v různých zemích světadílu. Rok 2020 měl být pro tento sportovní svátek mimořádný – protože šampionát slavil 60. „narozeniny“, jeho 16. ročník mělo hostit hned dvanáct měst ve všech koutech Evropy. Na stadionech Wembley Stadium (Londýn, Anglie), Allianz Arena (Mnichov, Německo), Stadio Olimpico (Řím, Itálie), Olympic Stadium (Baku, Ázerbájdžán), Krestovsky Stadium (Petrohrad, Rusko), Puskás Aréna (Budapešť, Maďarsko), Arena Națională (Bukurešť, Rumunsko), Aviva Stadium (Dublin, Irsko), Parken Stadium (Kodaň, Dánsko), Hampden Park (Glasgow, Skotsko), San Mamés (Bilbao, Španělsko) a Johan Cruyff Arena (Amsterdam, Nizozemsko) se však fotbalová elita nakonec neutkala. Z důvodu nečekané koronavirové pandemie, která postihla celou planetu, bylo konání turnaje posunuto na rok 2021…

Sada ukrývá šest oběžných mincí s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které byly vyraženy v roce 2021 a neprošly oběhem. Dalším dílem skládanky je speciální pamětní žeton medailéra Petra Patky, DiS. Zatímco averzní strana žetonu předkládá dynamickou figuru fotbalisty doplněnou výčtem dvanácti hostitelských měst, reverzní strana nese fotbalový míč, do kterého jsou vepsány názvy všech hostitelských zemí. Zvláštní pozornost je věnována anglickému Londýnu, kde se má konat finálový zápas, a reverzu proto vévodí ikonický Big Ben. To vše je uloženo do speciálního balení, které připomíná jednotlivé stadiony šampionátu.

Nenechte si ujít originální upomínku na fotbalový svátek!

Specifikace

Číslo
42108-080
Emitent
Česká národní banka
Nominální hodnota
88 CZK
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
128 g
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...