Sada oběžných mincí UK 2019 brilliant

Sada oběžných mincí UK 2019 brilliant

Stav skladu
Skladem
Cena
900 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Royal mint DUW19

Britská měna je nejstarší stále používanou měnou na světě a zároveň patří k těm nejrespektovanějším. Kompletní sadu kovových platidel ostrovního království vydanou v roce 2019 předkládá kolekce královské mincovny The Royal Mint.

Sada obsahuje celkem osm britských oběžných mincí. Nejzajímavějším kouskem je jednolibrová ražba, která je díky svým pokročilým prvkům ochrany proti padělání považována za nejbezpečnější minci světa. Vyniká například dvanáctihranným tvarem, přičemž hrany jsou střídavě vroubkované a po jejich obvodu se mikroskopicky opakuje rok emise s nominální hodnotou. Mince je opatřena také holografickým obrazcem, který je čitelný pouze při pohledu z daného úhlu. Dalším unikem kolekce je pak šestice mincí s nominálními hodnotami od 1 do 50 pencí, které, když se správně srovnají, tvoří nevšední numismatickou skládačku. Rovněž není bez zajímavosti, že padesátipence slaví v roce 2019 padesát let existence.

Kombinované reliéfy reverzních stran šesti pencí – 50, 20, 10, 5, 2 a 1 p – odhalují majestátní státní znak. Jednolibrová mince nese na reverzu anglickou růži, velšský pór, skotský bodlák a severoirský jetel (rostlinné motivy symbolizující čtyři národy Spojeného království) vyrůstající z jedné koruny. Reverzu dvoulibrové mince pak vévodí zosobnění Britannie s přilbou, štítem a trojzubcem. Averzní strany všech ražeb patří portrétu královny Alžběty II. z profilu, roku emise 2019 a zkrácenému latinskému nápisu, který lze přeložit jako „Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry“.

Všechny mince, které jsou uloženy do společného balení, byly vyraženy v leštěné kvalitě „briliant“ – nikdy nebyly v oběhu, který by je mohl poškodit, a jejich reliéf je detailnější než v případě klasického oběživa.

Specifikace

Číslo
84217-080
Nominální hodnota
tři libry osmdesát osm pencí
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
54,17 g
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...