Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Mince světa
  3. Sada oběžných mincí UK 2020 stand
Zpět

Sada oběžných mincí UK 2020 stand

Cena (včetně DPH)
900 Kč
Stav skladu
Do 21 dnů
Číslo
42017-080


Royal Mint DUW20

Britská měna je nejstarší stále používanou měnou na světě a zároveň patří k těm nejrespektovanějším. Kompletní sadu kovových platidel ostrovního království roku 2020 předkládá kolekce královské mincovny The Royal Mint.

Sada obsahuje celkem osm britských oběžných mincí včetně dvanáctihranné jednolibrové ražby, která je díky svým pokročilým prvkům ochrany proti padělání (například „hologramu“ na averzní straně) nejbezpečnější mincí světa. Zajímavostí je také šestice mincí s nominálními hodnotami od 1 do 50 pencí, které, když se správně srovnají, tvoří nevšední numismatickou skládačku.

Kombinované reliéfy reverzních stran šesti pencí (50, 20, 10, 5, 2 a 1 p) odhalují majestátní státní znak. Jednolibrová mince nese na reverzu anglickou růži, velšský pór, skotský bodlák a severoirský jetel – rostlinné motivy symbolizující čtyři národy Spojeného království. Reverzu dvoulibrové mince pak vévodí zosobnění Britannie s přilbou, štítem a trojzubcem. Averzní strany ražeb patří portrétu královny Alžběty II. z profilu, roku emise 2020 a zkrácenému latinskému nápisu, který lze přeložit jako „Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry“.

Všechny mince, které jsou uloženy do společného balení, byly vyraženy v kvalitě „briliant“ – nikdy nebyly v oběhu, který by je mohl poškodit, a jejich reliéf je detailnější než v případě klasického oběživa.

Materiál
CuNi
Váha
54,17 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
STANDARD
Číslo
42017-080
Emisní náklad
Nelimitováno
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Nominální hodnota
tři libry osmdesát osm pencí