Sada pamětních mincí UK 2017 proof

Sada pamětních mincí UK 2017 proof

Stav skladu
Skladem na prodejně

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Royal Mint D17COM

Velká Británie se může pochlubit bohatou historií sahající tisíc let do minulosti. Sada pamětních mincí vyražených v mimořádné kvalitě proof královskou mincovnou Royal Mint připomíná řadu výročí, která ostrovní království slaví v roce 2017.

Sada obsahuje celkem pět mincí s nominálními hodnotami 5 liber, 2 libry a 50 pencí. První (5 £) připomíná 1000. výročí korunovace vikinského dobyvatele Knuta Velikého prvním králem celé Anglie. Druhá (5 £) oslavuje 100 let věrné služby Windsorské dynastie své vlasti. Třetí (2 £) je připomínkou 200. výročí úmrtí světoznámé spisovatelky rodinných románů Jane Austenové. Čtvrtá (2 £) vzdává hold letcům první světové války sloužícím v Royal Flying Corps. Pátá a poslední (50 p) patří odkazu Sira Isaaca Newtona, který zemřel roku 1727 a který nebyl jen vědeckým géniem, ale také ministrem královské mincovny. Vedle oběživa je nedílnou součástí sady ještě pamětní medaile ve tvaru ingotu, která je oslavou britského mincovnictví.

Reverzní strany mincí nesou motivy odpovídající jednotlivým tématům – stylizovaný portrét krále Knuta, znak dynastie Windsor, nástěnný portrét Jane Austenové, britské letce na misi nad územím nepřítele a Newtonovu studii o pohybu nebeských těles. Averzním stranám mincí pak vévodí portrét Alžběty II. obklopený letopočtem emise 2017 a zkráceným latinským nápisem, který lze přeložit jako „Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry“.

Kolekce pamětních ražeb je uložena do elegantní kazety, která obsahuje řadu tematických doprovodných materiálů.

Specifikace

Číslo
41717-081
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
186,73 g
Česká mincovna
Loading...