Sada pamětních mincí UK 2022 brilliant

Sada pamětních mincí UK 2022 brilliant

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
leden 2022
Cena
1 050 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Britská měna je nejstarší stále používanou měnou na světě a zároveň patří k těm nejrespektovanějším. Kompletní sadu kovových platidel ostrovního království roku 2022 předkládá kolekce královské mincovny The Royal Mint.

Sada obsahuje celkem osm britských oběžných mincí včetně dvanáctihranné jednolibrové ražby, která je díky svým pokročilým prvkům ochrany proti padělání (například „hologramu“ na averzní straně) považována za nejbezpečnější minci světa. Zajímavostí je také šestice mincí s nominálními hodnotami od 1 do 50 pencí, které, když se správně srovnají, tvoří nevšední numismatickou skládačku.

Kombinované reliéfy reverzních stran šesti pencí (50, 20, 10, 5, 2 a 1 p) odhalují majestátní státní znak. Jednolibrová mince nese na reverzu anglickou růži, velšský pór, skotský bodlák a severoirský jetel – rostlinné motivy symbolizující čtyři národy Spojeného království. Reverzu dvoulibrové mince pak vévodí zosobnění Britannie s přilbou, štítem a trojzubcem. Averzní strany ražeb patří portrétu královny Alžběty II. z profilu, roku emise 2022 a zkrácenému latinskému nápisu, který lze přeložit jako „Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry“.

Všechny mince, které jsou uloženy do společného balení plného zajímavostí (v anglickém jazyce), byly vyraženy v kvalitě „briliant“ – nikdy nebyly v oběhu, který by je mohl poškodit, a jejich reliéf je detailnější než v případě klasického oběživa.

Specifikace

Číslo
42227-080
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
54,19 g
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...