Sada slov. 2 medailí nereal.motivů mincí - Viktor Kubal 100 let od narození

Sada slov. 2 medailí nereal.motivů mincí - Viktor Kubal 100 let od narození

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
duben 2023
Emisní náklad
200 ks
Cena
4 190 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

U příležitosti 100. výročí narození slovenského filmaře Viktora Kubala vznikla sada dvou stříbrných pamětních medailí.

Když Viktor Kubal ve dvanácti letech kreslil tuší na filmový pás, nejspíš netušil, že se stane zakladatelem slovenského animovaného filmu. V roce 1943 stál u zrodu prvního slovenského animovaného filmu Studna lásky a za svou kariéru pak vytvořil na 400 snímků – nejprve se věnoval několikaminutovým monotematickým filmům, poté animovaným seriálům, a nakonec se propracoval k celovečerním filmům, jakým byl třeba Zbojník Jurko. Na televizních obrazovkách zazářil například jeho pohádkový večerníček Puf a Muf. Byl nejen autorem výtvarných návrhů, ale také scenáristou, režisérem, kameramanem i střihačem. Jeho filmy, které jsou charakteristické kresbou, humorem a promyšlenou dramatizací, získaly množství domácích i mezinárodních ocenění.

Vedle portrétů Viktora Kubala najdete v reliéfu pamětních medailí i jeho nejznámější postavičky – Ditu, Pufa a Mufa či zbojníka Jurka.

Dvojici medailí, které vycházejí z nerealizovaných návrhů slovenských pamětních mincí, vyrazila Mincovňa Kremnica. Číslovaný komplet je uložen do luxusní dřevěné etue.

Specifikace

Číslo
86107-611
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
0 / 1000
Váha
40 g
Balení
Dřevěná etue
Česká mincovna
Loading...