Sada slov. euromincí 2017 Unesco stand

Sada slov. euromincí 2017 Unesco stand

Stav skladu
Skladem
Cena
890 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Mezi slovenskými pamětihodnostmi zapsanými na seznamu světového dědictví UNESCO se nacházejí historická sídla s architektonickou i technickou hodnotou, ale také přírodní krásy. Sada slovenských oběžných mincí je v roce 2017 věnována Slovenskému krasu.

Povrch národního parku Slovenský kras, který na jihu přechází v maďarský Aggtelecký kras, je pustý, suchý, bez vody a známek lidské přítomnosti, pokrytý stepními loukami, křovinatými lesy, kaňony, závrty a propastmi. Kde jsou všechny ty divy, které z oblasti učinily jeden z nejpozoruhodnějších národní parků Evropy? Odpověď se ukrývá hluboko pod zemí. Tam se rozkládá komplex tvořený třinácti stovkami jeskyní, které oplývají bohatou krápníkovou výzdobou v čele s největším krápníkem ve střední Evropě – 33 metrů vysokým Krápníkem rožňavských jeskyňářů. Ve společnosti neživých útvarů, které vznikly působením vody na rozpustné horniny, najdeme ve tmě pod povrchem také vzácný ekosystém. Vedle netopýrů ho tvoří málo známé druhy – drobný ráček jménem krivák a ještě drobnější pavoukovec jménem štírenka.

Sada obsahuje všechny platné oběžné mince, které v roce 2017 vydala Národná banka Slovenska a vyrazila slovenská Mincovňa Kremnica. Jedná se o nominální hodnoty 1, 2, 5, 10, 20 a 50 c a 1 a 2 €, které jsou doplněny tematickým pamětním žetonem.

Komplet je uložen do speciálního blistru s přebalem.

Specifikace

Číslo
41725-080
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
42,92 g
Česká mincovna
Loading...