Sada slov. stříbrných medailí - repliky zlatek Františka Jozefa I., patina

Sada slov. stříbrných medailí - repliky zlatek Františka Jozefa I., patina

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
říjen 2023
Emisní náklad
300 ks
Cena
4 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Třídílná sada replik stříbrných guldenů, které vyrazila slovenská Mincovňa Kremnica, připomíná vládu Františka Josefa I. mezi lety 1880 a 1890.

Charakteristická tvář rakouského císaře Františka Josefa I. na nás dodnes shlíží z nepřeberného množství historických mincí. Ty jsou velmi rozmanité, protože byly vydávány po dlouhá léta na ohromném území – vždyť habsburská říše, kde mince obíhaly, disponovala hned několika měnovými systémy a František Josef I. jí vládl celých 68 let. Platilo se korunami, krejcary, tolary a guldeny, které byly známé také jako forinty, floriny, zlaté, zlatky či zlatníky (přestože byly stříbrné). V polovině 19. století si dělníci nebo učitelé přišli ročně na 150 zlatých. Roční plat vyšších úředníků činil až 700 zlatých.

Pamětní sadu tvoří repliky tří guldenů z let 1880, 1882 a 1890, které zpracoval slovenský medailér Mgr. art. Roman Lugár. V reliéfu jednotlivých ražeb najdete portrét Františka Josefa I. z profilu a rakousko-uherskou heraldiku.

Sada tří ražeb, která navazuje na předchozí úspěšnou emisi, je uložena do elegantní dřevěné etue. Jedná se o limitovanou číslovanou edici, která vychází v nákladu čítajícím pouhých 300 kusů.

Specifikace

Číslo
86110-713
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Patina
Ano
Ryzost
0 / 1000
Váha
12,5 g
Česká mincovna
Loading...