Sada stříbrných mincí Britannia UK 2017 proof

Sada stříbrných mincí Britannia UK 2017 proof

Stav skladu
Skladem
Cena
6 386 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Royal Mint BR17SS

Britannia je jednou z nejznámějších investičních mincí na světě. V roce 2017 slaví narozeniny, a tak jí britská královská mincovna Royal Mint vzdává hold jubilejní sadou šesti stříbrných ražeb.

Postava Britannie – bohyně, která je zosobněním ostrovní říše – se na mincích objevila již na počátku našeho letopočtu, tedy v době, kdy dnešní Velké Británii vládli starověcí Římané v čele s legendárním Hadriánem. V průběhu následujících dvou tisíciletí se pak v různých proměnách objevovala na britském oběživu a Britové, Skotové i Irové si ji zamilovali. Dokonce natolik, že když britská mincovna v roce 2008 přišla s novým designem oběžné padesátipence, na které se mytická ochránkyně království neobjevuje, vzedmula se vlna všeobecné nevole. Britannia však nad svými chráněnci i přesto bdí – nadále je totiž motivem světoznámé stříbrné investiční mince, která se poprvé objevila roku 1997, tedy před rovnými 20 lety.

Jubilejní sada stříbrných mincí obsahuje hned šest stříbrných ražeb o těchto hmotnostech – jedna unce, polovina unce, čtvrtina unce, desetina unce, dvacetina unce a čtyřicetina unce. Jejich reverzním stranám dominuje Britannia v podání studenta Louise Tamlyna. Bohyně třímá trojzubec a štít, na hlavě má korintskou přilbu a její tělo má podobu mapy britských ostrovů. Na pozadí je pak patrná vlajka Velké Británie. V pravé části reverzů se nachází ještě jeden prvek – trojzubec s číslovkou 20 – speciální značka, která vznikla pouze pro účely jubilejní emise. Averzní strany mincí náleží atributům emitenta – tj. nominálním hodnotám 2 POUNDS / 1 POUND / 50 PENCE / 20 PENCE / 10 PENCE / 5 PENCE (GBP), portrétu královny Alžběty II. a textu „ELIZABETH II D G REG F D“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry).

Šestici mincí uložených do luxusní kazety doplňuje ještě brožura v anglickém jazyce, která přibližuje historii Britannie i dílo Louise Tamlyna.

Specifikace

Číslo
41812-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
74,28 g
Balení
Česká mincovna
Loading...