Sběratelská karta s 2 EUR mincí 2020 20. výročí vstupu SR do OECD stand

Sběratelská karta s 2 EUR mincí 2020 20. výročí vstupu SR do OECD stand

Stav skladu
Skladem na prodejně
Cena
360 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

V roce 2020 uplynulo 20 let od chvíle, kdy se Slovensko stalo členem prestižního spolku OECD. Toto výročí připomíná slovenská pamětní mince.

Pod zkratkou OECD se ukrývá mezivládní Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Toto světové společenství dnes sdružuje 37 nejrozvinutějších ekonomik planety, které fungují na principech demokracie a tržního hospodářství. Cílem spolupráce členských zemí je především další ekonomický rozvoj, kterého je dosahováno liberalizací mezinárodního obchodu, zprostředkováváním investic, stabilizací finančních trhů, potlačováním nezaměstnanosti a bojováním proti korupci, ale také péčí o životní prostředí či sociální politikou. OECD funguje jako fórum, ve kterém mohou jednotlivé vlády porovnávat své zkušenosti a uzavírat dohody, i jako přední statistická agentura, která shromažďuje data, monitoruje trendy a predikuje další ekonomický vývoj. Zakládací dokument organizace byl podepsán roku 1960 a k původním 20 členům se postupně přidaly další státy. Jedním z nich se roku 2000 stalo Slovensko…

Averzní straně mince, která je dílem medailéra Mgr. art. Petera Valacha, vévodí stylizovaný lidský mozek tvořený spletitou strukturou tištěných spojů s centrálním mikroprocesorem. Reverzní strana pak předkládá všechny náležitosti platné mince s nominální hodnotou 2 €.

Mince je zasazena do speciální sběratelské kartičky.

Specifikace

Číslo
84279-810
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
měď
Ryzost
750 / 1000
Váha
8,5 g
Průměr
25,75 mm
Česká mincovna
Loading...