Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince "Kniha džunglí"

Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince "Kniha džunglí"

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2022
Emisní náklad
1125 ks
Cena
290 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Kniha džunglí

Příběh sirotka, kterého po útoku lidožravého tygra vychovala vlčí smečka, patří k nejslavnějším literárním příběhům všech dob. Není se čemu divit – Kniha džunglí Rudyarda Kiplinga totiž není obyčejným dobrodružstvím, ale výpravným eposem, který pojednává o dospívání a hledání vlastní identity, o střetu civilizace s přírodou, o loajalitě a úloze rodiny, o odvaze a důležitosti zákonů.

Sběratelská minisérie pamětních mincí patří těmto obyvatelům indické divočiny:

  • Mauglí a Ká – Chlapec Mauglí je člověkem, ale vyrůstá v džungli mezi zvířaty. Život na pomezí dvou světů je obtížný, ale naštěstí na něj není sám. Obstát v náročných zkouškách mu pomáhá obávaná krajta Ká.
  • Balú a Baghíra – Balú a Baghíra, kteří zachránili lidské mládě před smrtí, se stali jeho věrnými průvodci životem. Zatímco dobrosrdečný medvěd je Mauglího učitelem, divoký panter je oddaným ochráncem.
  • Šér Chán – Arogantní tygr Šér Chán, který se považuje za právoplatného vládce džungle, k smrti nenávidí lidi a oheň, kterým vládnou. Je zaslepený touhou po pomstě a všechen svůj hněv obrací proti Mauglímu.
  • Akéla – Vlk Akéla je silným a moudrým vůdcem smečky, která si osvojila malého Mauglího. Přestože měl o lidském mláděti pochybnosti, stal se jeho mentorem a učí ho cti, zodpovědnosti a zákonům rodiny.

Sbírku čtyř mincí si můžete uložit do této plechové sběratelské etue. Její víčko zdobí tematické motivy – tygr, který je pánem indické džungle, a mandala, jež je typická pro indická náboženství. Nedílnou součástí krabičky je příloha s kresbami Asamata Baltaeva, DiS. – autora mincí.

Poznámka: Součástí sběratelské etue není certifikát pravosti – ten je dodáván ke každé minci zvlášť.

Specifikace

Číslo
E-175V4-4438-03-SE
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Ostatní
Ryzost
0 / 1000
Váha
88 g
Česká mincovna
Loading...