Slov. mince 2 EUR Erasmus program - 35.výročí, standard

Slov. mince 2 EUR Erasmus program - 35.výročí, standard

Stav skladu
Nyní nedostupné
Emisní náklad
1000000 ks
Cena
99 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

V roce 2022 uplynulo 35 let od chvíle, kdy byl spuštěn oblíbený vzdělávací program Erasmus. Toto výročí připomíná slovenská pamětní mince.

Řada mladých lidí sní o studiu v zahraničí a Evropská unie se jim rozhodla tento sen splnit. V rámci programu Erasmus, který od roku 1987 sdružuje evropské univerzity a podporuje studentské výměny, mohou vysokoškoláci odcestovat do ciziny a získat cenné životní zkušenosti – zvýšit své vyhlídky na uplatnění na globálním pracovním trhu, prohloubit znalost cizího jazyka, nabýt sebedůvěry, získat nezávislost, cestovat, bavit se, seznámit se s novými lidmi a poznat jiné kultury. Moderní program klade silný důraz na otázky sociálního začleňování, zaměřuje se na zelenou a digitální transformaci a podporuje účast mladých lidí na demokratickém procesu.

Averzní straně mince, která je dílem francouzského rytce Joaquina Jimeneze, vévodí polopostava Erasma Rotterdamského inspirovaná historickou malbou. Paprsky na pozadí symbolizují celoevropskou výměnu myšlenek. Reverzní strana pak předkládá všechny náležitosti platné mince s nominální hodnotou 2 €.

Pamětní minci z obecných kovů vyrazila Mincovňa Kremnica a vydala Národná banka Slovenska.

Specifikace

Číslo
85080-810
Autor averzu
Branislav Ronai
Autor reverzu
Branislav Ronai
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Měď
Ryzost
750 / 1000
Váha
8,5 g
Průměr
25,75 mm
Česká mincovna
Loading...