Slovenská mince 2 EUR První předsednictví SR v Radě EU stand

Slovenská mince 2 EUR První předsednictví SR v Radě EU stand

Stav skladu
Skladem
Cena
99 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

V roce 2016 se Slovensko stalo předsednickou zemí Rady Evropské unie. Tento významný milník připomíná slovenská pamětní mince.

Rada Evropské unie je místem, kde jsou přijímána ta nejzásadnější rozhodnutí. Aby bylo dosaženo rovnováhy mezi unijními členy, každých šest měsíců Radě předsedá jiný stát. Úkolem předsednické země je řídit zasedání, stanovovat priority, prosazovat klíčovou agendu, hledat kompromisy uvnitř Evropské unie a zastupovat ji navenek. Jedinečnou příležitost určovat směřování diskuzí na unijní půdě dostalo v roce 2016 Slovensko. Jeho historicky první předsednictví v Radě EU se neslo v duchu hospodářsky silné a globálně angažované Evropy, moderního jednotného trhu i udržitelné migrační a azylové politiky.

Averzní straně mince, která je dílem akademického malíře Vladimíra Pavlici, vévodí slovenský státní znak. Ke dvojramennému kříži se sbíhají dynamické křivky, které symbolizují ostatní státy Evropské unie. Kompozici averzu dotváří letopočet 2016 a opis SLOVENSKO – PREDSEDNÍCTVO SR V RADE EÚ. Reverzní strana pak předkládá všechny náležitosti platné mince s nominální hodnotou 2 €.

Minci vydala Národná banka Slovenska a vyrazila slovenská Mincovňa Kremnica.

Specifikace

Číslo
84093-810
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
měď
Ryzost
750 / 1000
Váha
8,5 g
Průměr
25,75 mm
Česká mincovna
Loading...