Slovenský svatební dukát 2024 proof

Slovenský svatební dukát 2024 proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2024
Cena
10 750 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Slovenská verze

Pokud chcete mezi obvyklými dary, které novomanželé očekávají, vyniknout, sáhněte po svatebním dukátu České mincovny s ročníkem 2024 ve slovenské verzi, který v sobě spojuje hodnotu zlata s originální symbolikou.

Námluvy, zásnuby a svatbu doprovází řada zvyků, tradic a pověr. Některé jsou tisíce let staré, jiné vznikly teprve nedávno a další zcela nepochybně ještě přibydou. Zatímco v minulosti byly svatební zvyklosti pevně dané a jejich nedodržení znamenalo přinejmenším ostudu, dnes je jen na snoubencích a svatebčanech, pro co se rozhodnou. A že mají z čeho vybírat! V globalizovaném světě je velmi snadné zjistit, jaké zvyky se dodržují za hranicemi. V každé zemi existují jiné obyčeje, ale jejich význam je stejný – mají přinášet štěstí a blahobyt. Ke svatebním koláčkům, polévce z jednoho talíře a házení kytice můžete přidat třeba plechovky přivázané k nárazníku auta novomanželů. Rachot na silnici odežene zlé duchy a zajistí, že ženicha s nevěstou nikdo nepřehlédne…

Svatební auto ozdobené stužkami, květinami, balónky a plechovkami najdete na averzní straně zlatého dukátu, který je dílem medailérky Ludmily Kracíkové, DiS. Auto najdete i na reverzní straně. V kufru veze dva prstýnky a na střeše mu sedí dva zamilovaní ptáčci – nevěsta se závojem a ženich s cylindrem.

Dárkové balení obsahuje vedle dukátu také certifikát pravosti s prostorem pro vepsání osobního věnování. Nepřehlédněte ani další varianty svatebního penízku – v naší nabídce na rok 2024 najdete dva různé drahé kovy i verze, na které lze vyrýt věnování.

Specifikace

Číslo
31953-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Autor reverzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
986 / 1000
Váha
3,49 g
Průměr
20 mm
Balení
Bílý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...