Slovenský svatební dukát 2024 s věnováním proof

Slovenský svatební dukát 2024 s věnováním proof

Stav skladu
Do 21 dnů
Datum emise
leden 2024
Cena
10 950 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Slovenská verze

Zlatý svatební dukát České mincovny s ročníkem 2024 ve slovenské verzi je vkusným darem pro novomanžele, který v sobě spojuje originální symboliku, hodnotu drahého kovu a citovou hodnotu v podobě vyrytého věnování.

Mince byly odpradávna, kdy se ještě všechny vyráběly z drahých kovů a neměly papírovou či plastikovou obdobu, symbolem bohatství, prosperity a jistoty. Není proto divu, že hrály důležitou roli ve svatebních rituálech našich předků. Nejstaršími mincemi nalezenými na českém území jsou zlaté statéry, lidově řečené duhovky, které používali Keltové. Na rozdíl od římských současnic měly keltské ženy téměř rovnocenné postavení se svými muži a svatební mince měla symbolizovat ochotu páru sdílet vše, co na světě mají. V mnoha zemích po celém světě je peníz z drahého kovu dodnes přáním štěstí a všeho nejlepšího oběma novomanželům.

Takový je i zlatý dukát České mincovny, jehož autorkou se stala medailérka Ludmila Kracíková, DiS. Averzní stranu věnovala svatebnímu autu ozdobenému stužkami, květinami, balónky i plechovkami, jejichž rachot odežene zlé duchy a zajistí, aby ženicha s nevěstou nikdo nepřehlédl. Reverzní strana je pak vyhrazena pro vyrytí textu, který může mít podobu osobního vzkazu, jmen novomanželů, data svatby, … – fantazii se meze nekladou. Jediným limitem je rozsah textu.

Srdečné věnování můžete vepsat i do certifikátu pravosti, který je součástí dárkového balení. Nepřehlédněte ani další varianty svatebního penízku – v naší nabídce na rok 2024 najdete dva různé drahé kovy i varianty bez vyrytého věnování.

Specifikace

Číslo
31954-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Autor reverzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
986 / 1000
Váha
3,49 g
Průměr
20 mm
Balení
Bílý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...