Slovenský tolar k narození dítěte 2020 proof

Slovenský tolar k narození dítěte 2020 proof

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
září 2020

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Novorozené miminko je vždy středem pozornosti a jeho blízcí se předhánějí v tom, kdo se blýskne lepším dárkem. Pro každého, kdo hledá originální, a přece tradiční pozornost, připravila Česká mincovna stříbrný tolar k narození dítěte.

Peníz pro štěstí
věnovali novorozeňatům již naši předkové. Talisman v podobě mince z drahého kovu dostávalo děťátko v rodinách bohatých šlechticů i chudých rolníků zpravidla od kmotra či kmotry. Ti minci vkládali do kolébky, a tak vznikly slovní obraty „do vínku“ (neboli do zavinovačky) a „do peřinky“, které se v souvislosti s dárkem pro miminko používají dodnes. Vzácná pozornost měla zajistit, aby děťátko v životě netrpělo nouzí, a stala se první investicí do jeho budoucnosti. Rodiče novorozeněte ji pak pro něj opatrovali až do dospělosti…

Autorkou výtvarného námětu stříbrného tolaru je nadaná medailérka Lenka Nebeská, DiS. Na averzní stranu umístila spící miminko, které drží v dlaních jeho rodiče, a nápis TOLIAR K NARODENIU DIEŤAŤA. Reverzní strana pak patří tradiční dětské hračce – houpacímu koníkovi.

Tolar je zabalen do dárkové krabičky spolu s certifikátem pravosti.

Specifikace

Číslo
31682-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Lenka Nebeská, DiS
Autor reverzu
Lenka Nebeská, DiS
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
29 g
Průměr
40 mm
Balení
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...