Slovenský tolar k narození dítěte 2022 s věnováním proof

Slovenský tolar k narození dítěte 2022 s věnováním proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
leden 2022
Cena
1 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Novorozené miminko je vždy středem pozornosti a jeho blízcí se předhánějí v tom, kdo se blýskne lepším dárkem. Pro každého, kdo hledá originální, a přece tradiční pozornost, připravila Česká mincovna stříbrný tolar k narození dítěte ve slovenské variantě.

Peníz pro štěstí
věnovali novorozeňatům již naši předkové. Talisman v podobě mince z drahého kovu dostávalo děťátko v rodinách bohatých šlechticů i chudých rolníků zpravidla od kmotra či kmotry. Ti minci vkládali do kolébky, a tak vznikly slovní obraty „do vínku“ (neboli do zavinovačky) a „do peřinky“, které se v souvislosti s dárkem pro miminko používají dodnes. Vzácná pozornost měla zajistit, aby děťátko v životě netrpělo nouzí, a stala se první investicí do jeho budoucnosti. Rodiče novorozeněte ji pak pro něj opatrovali až do dospělosti…

Podoba tolaru pro rok
2022 je dílem medailéra Petra Patky, DiS. Averzní strana je věnována dvojici roztomilých miminek, kterou doplňuje srdíčko a slovenský opis TOLIAR K NARODENIU DIEŤAŤA. Po obvodu reverzní strany pak najdete korále, do kterých jsou vepsána znamení zvěrokruhu. Tento reliéf vymezuje prostor pro vyrytí textu, který může mít podobu osobního vzkazu, jména, data narození, … – fantazii se meze nekladou. Maximální rozsah vyrytého textu je ohraničen 4 řádky po 15 znacích včetně mezer.

Věnování můžete vepsat také do
certifikátu pravosti, který je spolu s tolarem uložen do dárkové krabičky.

Specifikace

Číslo
31848-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
29 g
Průměr
40 mm
Balení
Bílý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...