Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Wonder woman

Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Wonder woman

Stav skladu
Vyprodáno
Cena
1 090 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Lize spravedlnosti najdeme ty největší superhrdiny vydavatelství DC Comics. Mezi jejími zakládajícími členy nechybí Wonder Woman, které vzdává hold speciální „coin note“ – mince v podobě bankovky vyrobená ze stříbra.

Krásná jako Afrodita, moudrá jako Athéna, rychlejší než Hermés a silnější než Héraklés – taková je princezna Amazonek Diana.
Dívka, která vyrostla na rajském ostrově Themysciře odříznutém od moderní civilizace, neměla povědomí o vnějším světě, ale přesto byla předurčena ho změnit. Opustila utopickou domovinu a jako Wonder Woman se vydala do společnosti lidí sužované válkami, aby bojovala za mír a rovnost. Slouží jí při tom starověké zbraně obdařené božskou mocí i nekonečný soucit a smysl pro spravedlnost.

Reverzní strana „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, předkládá dvě vyobrazení Wonder Woman inspirovaná její filmovou podobou – jedno je kolorované a druhé má podobu rytiny – spolu se symbolem zdvojeného W a logem JUSTICE LEAGUE. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2018.

Kompletní šestice superhrdinů má své místo ve sběratelském albu, které bylo nedílnou součástí Batmanovy emise.

Specifikace

Číslo
84318-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...