Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Azrael proof

Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Azrael proof

Stav skladu
červen 2024
Datum emise
červen 2024
Emisní náklad
500 ks
Orientační cena
3 190 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Archandělé

Šestým archandělem, který se objevuje na stříbrné minci České mincovny, je Azrael.

V modlitbách se můžeme obracet přímo k Bohu nebo k jeho prostředníkům, kteří dohlížejí na nejrůznější aspekty naší existence. K nejuctívanějším božským bytostem, které naslouchají lidským přáním a pomáhají potřebným, patří archandělé. Cesty Páně jsou často nevyzpytatelné, a když se na nich ztratíme, díky těmto laskavým a neúnavným nebeským poslům můžeme dosáhnout vytouženého cíle… Azraelovo jméno pochází z hebrejského עזראל – ʿǍzarʾēl – čili Komu Bůh pomáhá. Nejznámější je jako archanděl smrti. Zemřelým pomáhá při přechodu na onen svět a pozůstalým pomáhá vyrovnat se se ztrátou. Jeho pole působnosti je však mnohem širší. Ať už se v životě setkáme s jakoukoli změnou, Azrael je připraven nést její břímě spolu s námi.

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, předkládá okřídleného Azraela s kápí a svatozáří. Na averzní straně mince najdete chrámové okno obklopené perutěmi a zářícími paprsky. Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, nese averz ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2024.

Mince s vyobrazením archanděla poslouží především jako dárek – například jako talisman pro toho, kdo potřebuje pomocnou ruku v těžké chvíli. Do certifikátu pravosti proto můžete vepsat věnování nebo jiný vzkaz pro obdarovaného…

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76507-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
MgA. Tereza Eisnerová
Autor reverzu
MgA. Tereza Eisnerová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
62,2 g
Průměr
37 mm
Balení
Šedý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...