Stříbrná fólie 2 NZD Pán prstenů 2021 Mapa Středozemě

Stříbrná fólie 2 NZD Pán prstenů 2021 Mapa Středozemě

Stav skladu
Nyní nedostupné
Datum emise
duben 2021
Emisní náklad
2000 ks
Cena
3 190 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Navštívit svět, který stvořil J. R. R. Tolkien pro své knihy Hobit a Pán prstenů, je snem mnoha lidí. Každému, kdo by se v něm chtěl alespoň na chvíli ztratit, pomůže nevšední stříbrná mince v podobě mapy Středozemě.

Světadíl jménem Středozem je domovem roztodivných bytostí – nejen lidí, ale také elfů, trpaslíků, hobitů, entů, skřetů, zlobrů, draků a mnoha dalších. Obývají úrodné lány Kraje na západě i smrtící pustiny Mordoru na východě. Zatímco ve vznešených hvozdech Lothlórienu žijí v souladu s přírodou, v dechberoucích hlubinách Morie ji přetvářejí k obrazu svému. Všechna tato místa mají slavnou historii i zapomenutá tajemství a nikdo, kdo je chce poznat, se neobejde bez mapy. Ať už se chystá na dobrodružnou výpravu za ztraceným trpasličím pokladem nebo na vojenské tažení proti zlu, které se chystá pohltit celou Středozem…

Reverzní strana obdélníkové mince Novozélandské mincovny předkládá barevnou mapu Středozemě, na které najdete místa známá z knih J. R. R. Tolkiena a z velkofilmů, které se jimi inspirovaly. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Stříbrná mapa o rozměru 175x262 mm je zasazena do akrylového rámečku a zabalena do obálky s filmovými motivy.

Specifikace

Číslo
84404-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
35 g
Rozměr
175 x 262 mm
Balení
Česká mincovna
Loading...