Stříbrná investiční mince 1 Kg Rok Krysy 2020 stand

Stříbrná investiční mince 1 Kg Rok Krysy 2020 stand

Stav skladu
Nyní nedostupné
Datum emise
září 2019
Cena
33 250 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 22 327 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Popis produktu

Australská mincovna The Perth Mint zahajuje v roce 2020 novou sérii investičních mincí s motivy východního zvěrokruhu. První stříbrná mince o hmotnosti jednoho kilogramu je věnována roku krysy.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení
– dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo. To je případ roku 2020, který je zasvěcen prvnímu zvířeti čínského zvěrokruhu – kryse. Čím to, že první je právě tento hlodavec? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct tvorů – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Krysa věděla, že její krátké nohy jí k vítězství nepomohou, a tak se posadila na hřbet buvolovi, který byl v závodu favoritem. Těsně před cílem seskočila, zvítězila a za svou vynalézavost byla odměněna prvním místem v čínské astrologii. Lidé, kteří se narodí pod jejím vlivem, jsou stejně jako ona chytří, přizpůsobiví, ambiciózní a za všech okolností dosahují cílů, které si vytyčili.

Reverzní strana stříbrné mince předkládá dvojici roztomilých, realisticky zpracovaných hlodavců, kteří si obstarávají potravu v podobě kukuřičných klasů. Kompozici reverzu doplňují nápisy v čínštině a angličtině a letopočet 2020. Averzní strana mince patří beze zbytku atributům emitenta, kterým je Austrálie – nese jméno a portrét královny Alžběty II. a nominální hodnotu 30 DOLLARS (AUD). Podoba mince je dílem designérky perthské mincovny Ing Ing Jong.

Stříbrná mince představuje hodnotnou investici i atraktivní dárek – nejen k narození dítěte.

Specifikace

Číslo
84258-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
1000 g
Průměr
100,6 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...