Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Bradavický hrad …
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Bradavický hrad proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Do 21 dnů
Číslo
84291-751


Harry Potter

Svět Harryho Pottera je plný magických míst, ale tím nejkouzelnějším je bezesporu hrad v Bradavicích. Je mu věnována první stříbrná mince z nové sběratelské série.

Hrad, který stojí na skále nad jezerem na Skotské vysočině, se normálním smrtelníkům – mudlům – jeví jako obyčejná zřícenina. Ve skutečnosti je ale sídlem Školy čar a kouzel v Bradavicích. Instituce s historií sahající tisíc let do minulosti se skládá ze čtyř kolejí – Nebelvíru, Mrzimoru, Havraspáru a Zmijozelu –, které vychovávají mladé kouzelníky a čarodějky. V průběhu sedmi ročníků se zde studenti učí kouzelné formule, přeměňování, obranu proti černé magii, bylinkářství, lektvary, dějiny čar a kouzel, astronomii, létání na koštěti, péči o kouzelné tvory, jasnovidectví, věštění a mnoho dalšího.

Reverzní straně mince vévodí velkolepý hrad s bezpočtem věží a věžiček, ze kterého odlétá Harryho věrná sova Hedvika. Averzní strana pak nese portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) – tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Minci v oficiální licenci vyrazil tým Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí každé emise je elegantní dřevěná etue se speciálním mechanismem, který slouží k vystavení mince.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84291-751
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
leden 2020
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dolary