Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Kámen mudrců …
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Kámen mudrců proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Do 40 dnů
Číslo
84290-751


Harry Potter

Sága o Harrym Potterovi obsahuje nespočet příběhů – sedm knih, divadelní hru, osm velkofilmů, … První filmové dobrodružství čarodějného učně s podtitulem Kámen mudrců připomíná stříbrná mince.

Sirotek Harry Potter, kterému krátce po narození zemřeli oba rodiče, musí vyrůstat u svého strýce, ale jediná rodina, kterou má, mu neustále dává najevo, že do ní nepatří. Přání chlapce, který sní o lepším životě, se vyplní o jeho jedenáctých narozeninách, když dostane dopis ze Školy čar a kouzel v Bradavicích a dozví se, že není obyčejným smrtelníkem. Harry se stává kouzelníkem, odkrývá svou záhadnou minulost, nachází přátele na život a na smrt a připravuje se na boj o osud celého světa…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje řada oblíbených postav – Harry, Ron, Hermiona, Hagrid, Brumbál i sova Hedvika. V reliéfu se pak vyjímá nejen hrad v Bradavicích, ale také výjev ze zápasu ve famfrpálu. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Rozměr
53 x 36 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84290-751
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
březen 2020
Balení
kartonová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dolary