Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Epizoda 2 Klony útočí …
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Epizoda 2 Klony útočí proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Nyní nedostupné
Číslo
84190-751


Série stříbrných pamětních mincí inspirovaných zbožňovanými Hvězdnými válkami se dále rozrůstá – na řadu přišla epizoda s podtitulem „Klony útočí“.

Když princezna Leia v úplně první epizodě vesmírné ságy pronesla, že Obi-Wan Kenobi sloužil jejímu otci v Klonových válkách, nikdo z tvůrců filmu nemohl tušit, jaký zájem tato okrajová informace vyvolá. Odpovědi na své otázky fanoušci dostali až o celých 25 let později – při uvedení v pořadí pátého dílu Hvězdných válek s podtitulem „Klony útočí“. Přestože se film zabýval především událostmi, které dospívajícího Anakina Skywalkera dovedly na temnou stranu Síly, diváci si nejvíce užili vypuknutí galaktické občanské války. V ní se proti sobě postavila Separatistická konfederace vybavená nekonečnými počty bojových droidů a Republika, jejíž obranu dostala na starost zbrusu nová armáda naklonovaných vojáků – identických mužů v ikonických bílých zbrojích, kteří dali celému konfliktu jméno. I kritici, kterým vadí křečovitá romantická zápletka, musejí uznat, že překvapivé nasazení klonů v bitvě o Geonosis patří k vrcholům celé filmové série…

Pamětní mince netradičního obdélníkového tvaru má podobu filmového plakátu. V atraktivním kolorování se vyjímají všechny hlavní postavy – Anakin Skywalker, jeho láska Padmé, mistři Obi-Wan Kenobi, Yoda a Mace Windu, droidi R2-D2 a C-3PO a námezdní lovec Jango Fett. Pochopitelně nemohou chybět ani titulární klony, a to v reliéfním provedení. Averzní strana mince patří nezbytným náležitostem jejího emitenta, tichomořského ostrova Niue – jsou jimi profil a jméno královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2018 a nominální hodnota 2 DOLLARS (NZD). Autorem oficiálně licencované ražby je designový kolektiv Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí každé mince je elegantní balení – díky speciálnímu stojánku si ji můžete vystavit na čestné místo ve vaší fanouškovské sbírce.
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Rozměr
53 x 36 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84190-751
Emisní náklad
10000 ks
Datum emise
říjen 2018
Balení
kartonová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue