Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Epizoda 2 Klony útočí proof

Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Epizoda 2 Klony útočí proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
říjen 2018
Emisní náklad
10000 ks
Cena
2 150 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Série stříbrných pamětních mincí inspirovaných zbožňovanými Hvězdnými válkami se dále rozrůstá – na řadu přišla epizoda s podtitulem „Klony útočí“.

Když princezna Leia v úplně první epizodě vesmírné ságy pronesla, že Obi-Wan Kenobi sloužil jejímu otci v Klonových válkách, nikdo z tvůrců filmu nemohl tušit, jaký zájem tato okrajová informace vyvolá. Odpovědi na své otázky fanoušci dostali až o celých 25 let později – při uvedení v pořadí pátého dílu Hvězdných válek s podtitulem „Klony útočí“. Přestože se film zabýval především událostmi, které dospívajícího Anakina Skywalkera dovedly na temnou stranu Síly, diváci si nejvíce užili vypuknutí galaktické občanské války. V ní se proti sobě postavila Separatistická konfederace vybavená nekonečnými počty bojových droidů a Republika, jejíž obranu dostala na starost zbrusu nová armáda naklonovaných vojáků – identických mužů v ikonických bílých zbrojích, kteří dali celému konfliktu jméno. I kritici, kterým vadí křečovitá romantická zápletka, musejí uznat, že překvapivé nasazení klonů v bitvě o Geonosis patří k vrcholům celé filmové série…

Pamětní mince netradičního obdélníkového tvaru má podobu filmového plakátu. V atraktivním kolorování se vyjímají všechny hlavní postavy – Anakin Skywalker, jeho láska Padmé, mistři Obi-Wan Kenobi, Yoda a Mace Windu, droidi R2-D2 a C-3PO a námezdní lovec Jango Fett. Pochopitelně nemohou chybět ani titulární klony, a to v reliéfním provedení. Averzní strana mince patří nezbytným náležitostem jejího emitenta, tichomořského ostrova Niue – jsou jimi profil a jméno královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2018 a nominální hodnota 2 DOLLARS (NZD). Autorem oficiálně licencované ražby je designový kolektiv Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí každé mince je elegantní balení – díky speciálnímu stojánku si ji můžete vystavit na čestné místo ve vaší fanouškovské sbírce.
 

Specifikace

Číslo
84190-751
Emitent
Niue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...