1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Epizoda 3 Pomsta Sithů …
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Epizoda 3 Pomsta Sithů proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84211-751


Hrdinové Star Wars

Po filmech s podtituly Skrytá hrozba a Klony útočí se své stříbrné mince dočkala i třetí epizoda vesmírné ságy Star Wars – Pomsta Sithů.

V předchozí epizodě se rozhořely Klonové války a činy Anakina Skywalkera prokázaly, že se v jeho nitru sváří světlo a temnota. Bylo jasné, že závěrečný díl nové filmové trilogie přinese vyvrcholení obou těchto konfliktů, a přestože znalci staré trilogie dobře věděli, že se šťastného konce nedočkají, nebyli ochuzeni o velkolepé dobrodružství. Stali se svědky monumentálních bitev mezi Republikou a Separatistickou aliancí, srdceryvného pádu rytířů Jedi i vzestupu galaktického Impéria a jeho démonického císaře. Fanoušci však s napětím očekávali především okamžik, kdy Anakin Skywalker propadne temné Straně síly, zradí svého mistra a stane se z něj legendární Darth Vader. A dočkali se – faustovskému příběhu o zaprodání se ďáblu nechyběly rozjitřené emoce, zvraty ani fenomenální souboje se světelnými meči. Na osudový duel mezi Anakinem a Obi-Wanem Kenobim se dá jen těžko zapomenout…

Pamětní mince inspirovaná filmovým plakátem má netradiční obdélníkový tvar. V atraktivním kolorování se vyjímají všechny hlavní postavy – Anakin Skywalker, jeho láska Padmé, mistři Obi-Wan Kenobi, Yoda a Mace Windu i znetvořený Darth Sidious. Středu mince vévodí výjev ze zmíněného šermířského duelu, shora na vše shlíží Darth Vader, a protože se jedná o Hvězdné války, nemůže chybět pár vesmírných stíhaček. Averzní strana mince předkládá jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2018 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) – atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue.  Autorem oficiálně licencované ražby je výtvarný kolektiv Novozélandské mincovny.

Součástí mince jsou tematická krabička a speciální stojánek, který „plakátu“ zajistí čestné místo ve vaší sbírce.


 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Rozměr
53 x 36 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84211-751
Emisní náklad
10000 ks
Datum emise
květen 2018
Balení
kartonová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dolary