Stříbrná investiční mince 1 Oz Rok Buvola 2021 stand

Stříbrná investiční mince 1 Oz Rok Buvola 2021 stand

Stav skladu
Vyprodáno
Cena
1 090 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Australská mincovna The Perth Mint pokračuje v sérii investičních mincí s motivy východního zvěrokruhu. Stříbrná mince o hmotnosti jedné trojské unce je věnována roku 2021, který je rokem buvola.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení – dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Rok 2021 je zasvěcen druhému zvířeti čínského zvěrokruhu – buvolovi. Proč právě tomuto turovi? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct zvířat – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Silný buvol byl favoritem, ale netušil, že se mu na hřbetě usadila vychytralá krysa, která těsně před cílem seskočila a připravila ho o vítězství… Lidé, kteří se narodí pod buvolovým vlivem, jsou věrní, obětaví, oddaní a rodinně založení. Váží si tradic, nemají rádi změny a preferují své pohodlí. Žijí v klidu a míru, ale jakmile je někdo rozzuří, se zlou se potáže…

Reverzní strana stříbrné mince předkládá majestátního buvola, kterého doprovází hravé tele. Kompozici doplňují nápisy v čínštině a angličtině a letopočet 2021. Averzní strana mince patří beze zbytku atributům emitenta, kterým je Austrálie – nese jméno a portrét královny Alžběty II. a nominální hodnotu 1 DOLLAR (AUD). Podoba mince je dílem designérky perthské mincovny Ing Ing Jong.

Stříbrná mince představuje hodnotnou investici i atraktivní dárek – například k narození dítěte.

Specifikace

Číslo
84326-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
45,6 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...