Stříbrná investiční mince 1 Oz Seto Kaiba proof

Stříbrná investiční mince 1 Oz Seto Kaiba proof

Stav skladu
Vyprodáno
Emisní náklad
5000 ks
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Nejpopulárnější karetní hra všech dob Yu-Gi-Oh! se může pochlubit propracovanou mytologií, která kombinuje bájnou historii s moderními technologiemi, a zajímavými hrdiny. Dobré příběhy však dělají především dobří padouši a japonský animovaný fenomén není výjimkou. Druhá stříbrná uncová mince ze sběratelské série je proto věnována bezohlednému businessmanovi Seto Kaibovi.

Seto Kaiba – inteligentní, arogantní a chladnokrevně kalkulující hráč – neměl jednoduché dětství, ale díky svým schopnostem se vypracoval na jednoho z největších mistrů karetní hry Duel Monsters. Jeho ctižádostivost mu však velí být tím nejlepším, což ho staví do cesty osudovému rivalovi Yugimu. Na cestě ke konečnému vítězství Setovi pomáhají neomezené zdroje jeho společnosti KaibaCorp, jejíž pokročilé technologie stírají hranice mezi hrou a realitou.

Reverzní strana mince nese kolorované vyobrazení Seta v charakteristickém stylu japonských komiksových manga příběhů. Logo Yu-Gi-Oh! je rovněž barevně provedené. Zbytek mincovní plochy patří hieroglyfům, které odkazují na fiktivní egyptskou historii tohoto univerza. Na averzní straně mince se pak nachází rok její emise 2016, portrét panovnice Alžběty II. a nominální hodnota TWO DOLLARS (NZD) – emitentem stříbrných mincí je totiž ostrov NIUE, který je volně přidružen k Novému Zélandu a je součástí Commonwealthu. Výtvarnou podobu mince vytvořil umělecký tým New Zealand Mint na základě oficiální licence.

Nedílnou součástí každé mince je číslovaný certifikát původu a originální krabička zdobená egyptskými motivy, která vtipně připomíná balíček hracích karet.

Specifikace

Číslo
84110-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...